General Information

Institutional Information: Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi Ve Spor, Beden Eğitimi Ve Spor
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Psychology, Experimental Psychology, Developmental Psychology, Applied Psychology, Education, Sports Sciences and Technology, Physical Education and Sports, Coaching, Sports Health Sciences, Health Sciences

Names in Publications: https://scholar.google.co.uk/citations?user=i1yrZF8AAAAJ&hl=tr, https://www.webofscience.com/wos/author/record/N-8905-2015

Metrics

Publication

74

Citation (WoS)

60

H-Index (WoS)

5

Citation (Scopus)

65

H-Index (Scopus)

5

Citation (Scholar)

88

H-Index (Scholar)

5

Citiation (TrDizin)

12

H-Index (TrDizin)

2

Project

9

Thesis Advisory

4

Open Access

3
UN Sustainable Development Goals

Biography

     2008 yılında Uludağ Üniversitesinden mezun olan Recep Görgülü, 2009-2017 yılları arasında Birleşik Krallık (UK) Bangor Üniversitesinde ‘’Uygulamalı Spor ve Egzersiz Psikolojisi Anabilim Dalında’’ (Applied Sport & Exercise Psychology) yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladı. Özellikle İngiltere'de bulunduğu süreçte, futbol ve tenis kulüplerinde spor psikoloğu olarak görev aldı.

     Akademik çalışmalarını spor ve performans psikolojisi alanında yürüten Dr. Görgülü, performansın psiko-fizyolojik boyutları, stres, kaygı ve bireysel farklılıklar (örn; kişilik) konularında deneysel araştırmalar yapmaktadır.

     Alanın en önemli dergileri arasında yer alan başlıca;

    2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili ‘’Penaltı Kaçıran Futbolcuların Beyninde (zihninde) Neler Oluyor’’ isimli yazısı dünyanın önde gelen akademik medya gruplarından ‘’The Conversation’’ da yayınlandı.

     Birleşik Krallık’ta doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra 2017 yılının ekim ayında yurda kesin dönüş yapan Dr. Görgülü, 2020 yılında North American Society for the Psychology of Sport and Physical Activity (NASPSPA) tarafından ''Kaygı ve Performansın İronik Hataları: Göreve Özgü Talimatlar Önemlidir’’ isimli makalesine spor bilimleri alanının Dünyadaki en büyük yayın kuruluşu olan HUMAN KINETICS tarafından’Excellence in Research Award - Araştırmada Üstün Başarı Ödülü" verilmiştir.

     Halen Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışan Dr. Görgülü aynı zamanda ''Elit Performans Psikolojisi Laboratuvarı (PePLaB)'' kurucusu olarak ekibi ile birlikte çalışmalarına devam etmektedir.

Contact

Email
gorgulu@uludag.edu.tr
Other Email
gorgulurecep@gmail.com
Web Page
https://avesis.uludag.edu.tr/arastirma-grubu/peplab
Office Phone
+90 224 294 9685
Fax Phone
+90 224 294 2931
Office
Dekanlık
Address
Görükle Kampüsü Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi