Genel Bilgiler

Biyografi

     2008 yılında Uludağ Üniversitesinden mezun olan Recep Görgülü, 2009-2017 yılları arasında Birleşik Krallık (UK) Bangor Üniversitesinde ‘’Uygulamalı Spor ve Egzersiz Psikolojisi Anabilim Dalında’’ (Applied Sport & Exercise Psychology) yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladı. Özellikle İngiltere'de bulunduğu süreçte, futbol ve tenis kulüplerinde spor psikoloğu olarak görev aldı.

     Akademik çalışmalarını spor ve performans psikolojisi alanında yürüten Dr. Görgülü, performansın psikofizyolojik boyutları, stres, kaygı ve bireysel farklılıklar konularında deneysel araştırmalar yapmaktadır.

     Alanın en önemli dergileri arasında yer alan "The Sport Psychologist", "Psychology of Sport and Exercise", "International Journal of Sport Psychology" ve "Journal of Sport and Exercise Psychology" de akademik yayınları bulunmaktadır. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili ‘’Penaltı Kaçıran Futbolcuların Beyninde (zihninde) Neler Oluyor’’ isimli yazısı dünyanın önde gelen akademik medya gruplarından ‘’The Conversation’’ da yayınlandı.

     Birleşik Krallık’ta doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra 2017 yılının ekim ayında yurda kesin dönüş yapan Dr. Görgülü, 2020 yılında North American Society for the Psychology of Sport and Physical Activity (NASPSPA) tarafından Kaygı ve Performansın İronik Hataları: Göreve Özgü Talimatlar Önemlidir’’ isimli makalesine spor bilimleri alanının Dünyadaki en büyük yayın kuruluşu olan HUMAN KINETICS tarafından ‘’Excellence in Research Award - Araştırmada Üstün Başarı Ödülü" verilmiştir.

     Halen Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Bölüm
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR
Ana Bilim Dalı
Beden Eğitimi ve Spor

İletişim

E-posta
gorgulu@uludag.edu.tr
Diğer E-posta
gorgulurecep@gmail.com
Web Sayfası
https://avesis.uludag.edu.tr/gorgulu
İş Telefonu
+90 224 294 Dahili: 9685
Fax Telefonu
+90 224 294 2931
Ofis
Dekanlık
Posta Adresi
Görükle Kampüsü Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi