General Information

Institutional Information: Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği, Konstrüksiyon Ve Imalat

Metrics

Publication

128

Citation (WoS)

5873

Citation (Scopus)

6054

H-Index (WoS)

52

H-Index (Scopus)

51

Project

5

Intellectual Property

1

Thesis Advisory

16

Open Access

3
UN Sustainable Development Goals

Biography

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Michigan Üniversitesi ve Mississippi State Üniversitelerinde Makine Mühendisliği ve Havacılık Mühendisliği Bölümlerinde doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştı. Bursa Uludağ üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

2020 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesi olarak seçilmiştir. TÜBİTAK Teşvik Ödülü, TÜBA-GEBİP(Üstün Başarılı Genç Bilim Adamı) Ödülü ve ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar Teşvik Ödülü'ne layık görülmüştür. 

YÖK-ÜAK (Yüksek Öğretim Kurulu-Üniversitelerarası Kurul) üyeliği, TÜBİTAK Yürütme Komitesi üyeliği, Üniversite-Sanayi İşbirliğinden sorumlu Rektör Danışmanlığı, Dekan Yardımcılığı, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Mimarlık  Bölüm Başkanlığı, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Fakülte Kurulu Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği, Yüksek Okul Müdürlüğü, Senato Üyeliği gibi farklı idari görevlerde bulundu.

2020-2022 yılları arasında Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. de (TUSAŞ)  Ar-Ge Merkezi Müdürü olarak görev yaptı ve yerli hava araçlarının geliştirilmesine yönelik farklı projelerde görev aldı. 2019 ve 2020 yılında Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda’dan bilim insanlarının yer aldığı bir ekip tarafından hazırlanan ''dünyanın en etkili bilim insanları'' listesinde yer aldı.  Bu listeye Türkiye'den giren 1150 araştırmacı arasında 16'ıncı sırada yer almıştır.

TÜBİTAK-ARDEB, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekli San-Tez projelerinde yürütücü olarak görev yapmıştır. Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları Ar-ge Merkezi, Beyçelik Holding  Ar-Ge Merkezi, Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi, Coşkunöz Holding Ar-ge Merkezi, Toksan Ar-Ge Merkezi, Valeo Fren Sistemleri, gibi çeşitli yerli ve yabancı ortaklı firmaların çok sayıda TÜBİTAK-TEYDEB destekli 1501 ve 1505 Ar-Ge projelerinde optimum ürün geliştirmeden sorumlu akademik danışman ve proje yürütücüsü olarak görev aldı.. 

Q1 kategorisindeki Information Sciences, International Journal of Vehicle Design, Journal of Intelligent Manufacturing, International Journal of Advanced Manufacturing Technology, Expert Systems başta olmak üzere çeşitli SCI, SCI- Expanded indexlerinde taranan dergilerde Associate editor, Guest editor ve Editorial Board Member olarak görev yaptı.