General Information

Institutional Information: Tip Fakültesi, Cerrahi Tip Bilimleri, Göz Hastalıkları
Research Areas: Medicine, Internal Medicine Sciences, Surgery Medicine Sciences, Emergency Medicine, Eye Diseases and Surgery, Microbiology, Fundamental Medical Sciences

Names in Publications: Kivanc Sertac Argun

Metrics

Publication

237

Citation (WoS)

187

H-Index (WoS)

9

Citation (Scopus)

208

H-Index (Scopus)

9

Project

9

Intellectual Property

2

Thesis Advisory

2
UN Sustainable Development Goals

Biography

2006 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Onur Derecesi ile mezun oldu. 2006-2010 yılları arasında göz hastalıkları ihtisasını Sağlık Bakanlığı İstanbul Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları AD’nda tamamladı. 2010-2011 yılları arasında Erzurum`un Oltu ilçesinde Oltu Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini bitirdi. Daha sonrasında Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi`nde Göz Hastalıkları bölümünde çalıştı. 2012 yılında Başasistanlık sınavını kazanarak Sağlık Bakanlığı İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesinde Başasistan olarak görev yaptı. 2013 yılında Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’na uzman doktor olarak atandı. 2015 yılında 6 ay süreyle Maltepe Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı`nda  oküloplastik, orbita ve oküler yüzey üzerine eğitim aldı ve çalıştı.  2018 yılında doçent ünvanı, 2023 yılında da Profesör Ünvanı aldı. Hali hazırda Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD'da Oküloplastik, Gözyaşı  Sistemi ve Orbita Cerrahisi'nin sorumlu hocası olarak görevine devam etmektedir.
 
International Council of Ophthalmology’nin  (ICO) temel ve klinik bilimler, optik ve refraksiyon ve ileri düzey göz sınavlarını geçerek FICO ünvanı aldı. Avrupa Göz Board sınavını geçerek FEBO ünvanı aldı.  Türk Oftalmoloji Derneği yeterlilik sınavını geçerek Türk Oftalmoloji Derneği Yeterlilik Kuruluna girdi. Başasistanlık sınavında başarılı oldu. Kontakt lens birim sınavında ikinciliği bulunmaktadır.
 
Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), Avrupa Oküloplastik Cerrahlar Derneği (ESOPRS), Avrupa Katarakt ve Refraktif  Cerrahlar  Derneği (ESCRS), Avrupa Kornea ve Oküler Yüzey Uzmanları Derneği(EuCornea) , Avrupa Retina Uzmanları Derneği (Euretina), Amerika Katarakt ve Refraksiyon Cerrahisi Derneği (ASCRS), The Association for Research in Vision and Ophthalmology (ARVO), Amerikan Oftalmoloji Akademisi (AAO), Uluslararası Göz Travması Derneği (ISOT) gibi uluslararası  göz dernekleri üyesidir. 
 
2016, 2017 ve 2018 yıllarında ARVO’nun uluslararası kongresinde katkı yaptığı bildiriler “Hot Topic “ ünvanı almıştır. 2017 ve 2018 yıllarında ESCRS`de sunulan bildiriler bilimsel olarak çok yüksek puan alıp ESCRS bursuna hak kazanılmıştır.  
 
2017 yılında Uludağ Oküler Demodikozis Skorlamasını meslektaşı ile beraber geliştirmiş ve uluslararası bilimsel makalede yayınlamıştır.
 
2018, 2019 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinin cerrahi bölümlerin en başarılı akademisyeni seçilmiştir.

2020 yılında Avrupa Göz Cemiyetinin(SOE) konferansını vermiştir.

2018 yılında ISOT derneği ile beraber Clinical and Experimental Ocular Trauma and Infection  dergisini kurmuştur.

Oküloplastik ve Orbita Cerrahisi ve Hastalıkları, Oküler Yüzey Hastalıkları, Göz Travmaları başta olmak üzere Göz Hastalıklarının bütün bölümleri ile ilgilenmektedir. Çalışmaları oküloplastik ve orbita cerrahisi ve hastalıkları ve oküler enfeksiyon tedavileri, bunların mikrobiyolojik incelenmesi,  Uludağ Oküler Demodikozis Skorlaması, kornea hastalıkları  ve göz travmaları üzerine klinik ve deneysel olarak yoğunlaşmaktadır. 
 
Ulusal ve Uluslararası bilimsel dergilerde ve kitaplarda bir çok yayını ve kitap bölümü mevcuttur. Yurt içi ve yurt dışı birçok bilimsel toplantıda tebliğleri mevcuttur. Çalışmaları ulusal ve uluslararası önemli dergilerde atıflar almaktadır. Bir çok uluslararası dergide hakemliği ve editörlüğü mevcuttur.

Contact

Web Page
https://avesis.uludag.edu.tr/sakivanc
Address
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD. Nilüfer/Bursa