General Information

Institutional Information: Ilahiyat Fakültesi, Temel Islam Bilimleri, Tefsir
Research Areas: Theology, Classial Turkish Music

Metrics

Publication

1

Biography

19.11.1978 tarihinde Bursa’da doğdum. İlkokulu Bursa Atatürk İlkokulu’nda okudum. Bursa Emirsultan Kuran Kursunda hafızlığımı tamamladım. Ortaokulu dışarıdan imtihanlara girerek bitirdim. Daha sonra Bursa Merkez İ.H.L.’den mezun oldum. 1996 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandım. 1997-98 eğitim öğretim dönemi bahar yarıyılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne yatay geçiş yaparak 2001 yılında bu fakülteden  mezun oldum. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalı’nda yüksek lisansa başladım. Evlilik, askerlik vb. özel sebeplerle yüksek lisansa devam edemedim. Af kapsamında 2011 senesinin ilk aylarında yüksek lisansımı tamamladım. Daha sonra Uludağ Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü İslam Tarihi ve Sanatları Türk Din Musikisi Anabilim Dalı’nda doktoraya başladım. Halen doktora programına devam etmekteyim.

25.09.1997 tarihinde Çanakkale Müftülüğü’nde imam-hatip olarak devlet memurluğuna başladım. Daha sonra sırasıyla Bursa Osmangazi ve Yıldırım İlçe müftülüklerinde çalıştım. 2004 yılından beri Bursa Nilüfer İlçe Müftülüğü’ne bağlı U.Ü. İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde imam-hatip olarak çalışmaktayım. Görevim gereği 2002, 2004, 2009 senelerinde sırasıyla Bükreş/Romanya, Frankfurt/Almanya, Washington D.C.-Austin/A.B.D., Oslo/Norveç’de din görevlisi ve araştırmacı olarak bulundum.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği hizmetiçi eğitim kurslarında Kur’an-ı Kerim Öğretmeni ve Rehber Öğretici sıfatlarıyla hizmet verdim. D.İ.B. ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki protokol gereği İmam Hatip Lisesi 10. ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik mesleğe hazırlık kurslarında 2009-2016 senelerinde Kur’an-ı Kerim Öğretmeni olarak görev aldım.

2011 yılından bu yana Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Anabilim dalında Kur’an-ı Kerim Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım.

D.İ.B. Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında 2004 yılında Marmara Bölge 1.’si, Türkiye 3.’sü oldum.

Orta derecede Arapça ve İngilizce biliyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Contact