General Information

Institutional Information: Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği, Çevre Teknolojisi
Research Areas: Environmental Engineering, Environmental Sciences, Environmental Technology

Metrics

Publication

167

Citation (WoS)

585

H-Index (WoS)

15

Citation (Scopus)

659

H-Index (Scopus)

15

Project

23

Intellectual Property

1

Thesis Advisory

10

Open Access

8
UN Sustainable Development Goals

Biography

1974 yılında Trabzon'da doğdu. İlkokulu Gülbahar Hatun İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi Trabzon Anadolu Lisesi'nde okudu. Lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nde, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Doktora sonrası çalışmalarını İspanya Seville Üniversitesi'nde ve ABD Texas Austin Üniversitesi'nde misafir araştırmacı olarak sürdürdü. 

 

1996-2000 yılları arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde, Çevre Mühendisi ve Yerel Gündem 21 Şube Müdürü olarak çalıştı. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nün öğretim kadrosuna katıldı. Halen aynı bölümde profesör olarak çalışmaktadır.

 

Tehlikeli atık yönetimi, endüstriyel kirlilik kontrolü, çevresel etki değerlendirmesi, çevre mühendisliğinde temel işlemler ve çevre mevzuatı konulu dersler vermekte, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine danışmanlık yapmaktadır. Tehlikeli atık üzerine saygın bir uluslararası dergide yardımcı editörlük görevini sürdürmekte, çeşitli bilimsel dergiler için hakemlik yapmaktadır. Sürdürülebilir kalkınma, endüstriyel ve tehlikeli atıklar, çevre yönetimi konulu çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel makalesi ve bir patenti bulunan araştırmacı, üniversitedeki bilimsel çalışmalarının yanında kamu kurumları ve endüstriyel kuruluşlar için de araştırma projeleri yürütmektedir. Araştırmacı aynı zamanda Bursa Uludağ Üniversitesi Sürdürülebilir Kampüs projesi koordinatörlüğünü yürütmektedir.

 

Bursa'da yaşayan araştırmacı, evli ve iki çocuk annesidir.

Contact

Email
gurays@uludag.edu.tr
Other Email
guraycelik@hotmail.com
Web Page
www.guraysalihoglu.com
Office Phone
+90 224 294 2120
Office
+90-224-2942120
Address
Bursa Uludağ Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, Bursa